zasmakuj w bibliotece

"Zasmakuj w bibliotece" - to hasło promujące XVII edycję OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA BIBLIOTEK

Z tej okazji mamy dla Was kilka propozycji:

Sprawdź swoją wiedzę z zakresu histori książki i bibliotek, czyli -> prawda czy fałsz...

Jeżeli chcesz przypomnieć sobie trochę faktów z historii książki, to -> przewróć stronę...

Nie możemy się już doczekać, kiedy będziecie mogli odwiedzić naszą bibliotekę, a na razie zapraszamy do obejrzenia skeczu pt. BIBLIOTEKA Kabaretu Moralnego Niepokoju 😀

 

 

 Pamiętajcie, że jak mówił Cyceron, Do szczęścia człowiekowi potrzeba tylko ogrodu i biblioteki...

read book 795943 640

mlodzidzieciom 2Zapraszamy uczniów do włączenia się w wolontariat #MłodziDzieciomFundacja Powszechnego Czytania, w porozumieniu z wydawnictwami (Adamada, Agora, Dwie Siostry, Egmont, Media Rodzina, Muchomor, Nowa Era, Polarny Lis, Zakamarki, Zielona Sowa, Znak), rozpoczęła program wolontariatu online dla młodzieży szkolnej powyżej 12 roku życia. Uczniowie moga nagrać "czytanki dla dzieci i przesłać je do Fundacji. Do czytanych fragmentow książek mogą dodać kilka słów od siebie, dlaczego polecają tę książkę. Nadesłane czytanki będą udostępniane nieodpłatnie na stronie internetowej Fundacji, a wybrane także na stronie Facebook Fundacji Powszechnego Czytania. Fundacja będzie wystawiać imienne zaświadczenia o odbyciu wolontariatu i wysyłać je zainteresowanym oraz do sekretariatu szkoły wolontariusza pocztą elektroniczną.

Szczegóły -> 

Fundacja Powszechnego Czytania logo

pisankiJeżeli pomimo przygotowań do Świąt Wielkanocnych, macie jeszcze ochotę na chwilę wytchnienia zapraszamy do 

WIELKANOCNEJ WYKREŚLANKI !

To również pomysł na rodzinne zawody, kto szybciej upora się z zadaniem...

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych (wirtualnych) spotkań w gronie rodziny i przyjaciół !

 

NINATEKA.PL to platforma internetowa Narodowego Instytutu Audiowizualnego, do którego zadań należą digitalizacja, udostępnianie i upowszechnianie polskiej kultury audiowizualnej. Wszystkie materiały dostępne w Ninatece pochodzą z legalnych źródeł i są w 98% bezpłatne, a dostęp do nich nie wymaga nawet logowania!

ninateka

A znajdziecie tutaj :

  • animacje,
  • fimy dokumentalne,
  • filmy fabularne,
  • reportaże,
  • zapisy spektakli teatralnych;
  • nagrania koncertów.

Obecnie w ramach akcji  #zostańwdomu z Ninateką, każdego dnia wieczorem platforma pokazuje wybrany film, dokument lub spektakl! Za darmo i bez reklam :-)

Dla nauczycieli i uczniów dodatkowo NINATEKA EDU oferuje darmowe zasoby edukacyjne (filmy, audycje, scenariusze lekcji), które można wykorzystać podczas zajęć obowiązkowych z języka polskiego, historii lub muzyki oraz zajęć dodatkowych np. z zakresu wiedzy o filmie lub teatrze.