geografiaNiewątpliwie pozytywną stroną edukacji zdalnej w przypadku geografii i przyrody jest pojawienie się wielu propozycji uczestnictwa w webinariach czy spotkaniach z ciekawymi ludźmi. Okazuje się, że w rzeczywistości wirtualnej łatwiej zorganizować takie wydarzenie dla całej klasy lub grupki zainteresowanych osób. Czasami dzieje się też tak, że ktoś z domowników lub znajomych jest chętny, by podczas lekcji on-line podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Przykładowe spotkania opisujemy poniżej, a pod nimi można znaleźć link, aby dowiedzieć się więcej.

  • 29 marca 2021 r. na lekcji geografii w klasie 2p_C, Pan Sebastian Kozłowski (brat Magdy, uczennicy tej klasy), specjalista ds. fotowoltaiki, podzielił się z uczniami swoją wiedzą na temat pozyskiwania energii elektrycznej ze Słońca dzięki zastosowaniu instalacji fotowoltaicznej.
  • 23 marca 2021 r. na lekcji geografii w klasie 1A2 i 2p_E młodzież uczestniczyła w webinarium „Kierunek: Arktyka, czyli niewesołe doniesienia z arktycznych plaż” zorganizowanym przez osoby z fundacji forScience. Podczas spotkania usłyszeliśmy o projekcie Sørkapp Marine Litter Cleanup, który okazał się wielką przygodą, a jednocześnie źródłem wielu wstrząsających obserwacji i niepokojących wniosków na temat śmieci zalegających na arktycznych plażach. Dowiedzieliśmy się, jaki ma to związek z każdym z nas oraz co możemy zrobić, by to nigdy więcej nie miało miejsca.